Transport ponadgabarytowy – ZTE
Twoje potrzeby, nasza pasja

Wielka przeprowadzka z ZTE

13 stycznia 2015

Firma ZTE jako pierwsza w Polsce zrealizowała transport domu o długości 16 m 85 cm i szerokości aż 7 m 60 cm. Było to jedno z najbardziej wymagających zadań logistycznych z jakim w 25-letniej historii działalności spółce przyszło się zmierzyć. 

Budynek został zbudowany jako energooszczędny dom modelowy w mieście Łódź i z tego miejsca miał trafić do przyszłego, nowego właściciela. Przygotowania do tego zadania rozpoczęły się już wiele tygodni wcześniej. Do budynku przymocowano m.in. specjalną konstrukcję stalową w celu zwiększenia jego stabilności. Budowany był on bowiem w tym miejscu i projektanci nie wzięli pod uwagę, że w przyszłości będzie przewożony w całości. 

Do transportu wykorzystana została naczepa niskopodwoziowa typu Kesselbrücke, która ma możliwość rozszerzania się do 3 m 85 cm.

W operacji załadunku uczestniczyły 2 dźwigi, dlatego bardzo istotna była dobra komunikacja i zgranie działań wszystkich uczestniczących osób.

Odpowiednie i precyzyjne ustawienie domu na naczepie pozwoliło na zachowanie stabilności ładunku podczas transportu. Liczył się każdy centymetr.  

Z uwagi na spore gabaryty ładunku przejazd musiał odbywać się nocą.

Kierowcy podczas całej trasy przejazdu pomagało aż 6 pilotów, będących z nim w stałym kontakcie radiowym. Ich rolą było również przygotowanie bezpiecznej trasy przejazdu, w tym usuwanie oznakowań oraz ostrzeganie innych kierowców o zbliżającym się niecodziennym transporcie.

Łącznie na 30 kilometrowej trasie przejazdu zdemontowano ponad 30 znaków drogowych oraz 3 sygnalizatory świetlne. O świcie transport dotarł do celu i dom rozładowano na wcześniej już przygotowanym nowym miejscu. 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług obejmujących transport ponadnormatywny.

już 33 lat

Historia

Historia 20142015 r.

Spółka ZTE w chwili obecnej posiada 62 ciągniki i 67 naczep do przewozu nietypowych ładunków.


Historia 20092009 r.

Nawiązanie bliższej współpracy z wiodącym producentem specjalistycznych naczep firmą Faymonville.


Historia 20052005 r.

Pierwszy certyfikat BVQi Systemu Zarządzania wg normy ISO 9001:2000.


Historia 20001998-2005 r.

Okres zakupów nowego sprzętu i ugruntowanie pozycji na rynku usług transportu ponadgabarytowego.


Historia 19981998 r.

Zakup nieruchomości po byłej kopalni "Michał" w Siemianowicach Śląskich i poddanie jej rewitalizacji.


Historia 19961996 r.

Zakup spółki ZTE Katowice i przyłączenie jej do spółki Gola. Od tego momentu firma zmienia nazwę z Gola na ZTE Katowice Sp. z o.o.


Historia 19901990 r.

Początek działalności na rynku przewozów ponadgabarytowych pod spółką GOLA Sp. z o.o.

Zapytaj o ofertę