Transport ponadgabarytowy – ZTE
Twoje potrzeby, nasza pasja

Środowisko naturalne

Eco Driving
Doskonalimy umiejętności prowadzenia pojazdów naszej kadry kierowców. Dzięki nowym umiejętnościom nasi kierowcy jeżdżą bezpieczniej, a ich pojazdy emitują mniejszą liczbę szkodliwych środków do otoczenia.

Nowoczesny tabor
Dbamy o to, aby nasza flota była nowoczesna i co się z tym wiąże spełniała najnowsze normy ekologiczne na świecie. Zgodnie z tą polityką w 2012, 2013 i 2014 r. wymieniliśmy 50% naszego taboru na nowy zgodny z ekologicznymi normami emisji spalin Euro 5 i Euro 6.

Optymalizacja tras
W celu zmniejszania ilości spalanego paliwa, a tym samym emisji spalin do środowiska nasi pracownicy dbają o jak najlepsze optymalizacje przejazdów naszych pojazdów podczas transportów. Pomagają nam w tym nowoczesne systemy informatyczno-telematyczne.

Recykling odpadów
Od wielu lat w naszej firmie prowadzona jest polityka segregacji odpadów w celu ponownego ich wykorzystania. Segregujemy do ponownego wykorzystania m.in. materiały biurowe, komputery, filtry samochodowe, opony i wiele innych.

Eko-postawa
Prowadzimy działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i jego zasobów. Systematycznie edukujemy pracowników promując wśród nich proekologiczne postawy. Nasi pracownicy biurowi również przyłączają się do polityki proekologicznej ZTE.

Rewitalizacja zdegradowanych terenów
Siedziba naszej firmy mieści się na terenie byłej kopalni. Po jej zamknięciu tereny te były w znacznym stopniu zdegradowane. Tworząc naszą nową siedzibę postanowiliśmy przekształcić ww. tereny w miejsce umożliwiające tworzenie nowych miejsc pracy w przyjaznym dla ludzi i środowiska otoczeniu.

Ekologiczne zarządzanie nieruchomością
Po stworzeniu nowej siedziby nieustannie staramy się zarządzać nią w sposób przyjazny dla środowiska. Stosujemy m.in. energooszczędne metody zużycia energii elektrycznej oraz cieplnej.

już 34 lat

Historia

Historia 20142015 r.

Spółka ZTE w chwili obecnej posiada 62 ciągniki i 67 naczep do przewozu nietypowych ładunków.


Historia 20092009 r.

Nawiązanie bliższej współpracy z wiodącym producentem specjalistycznych naczep firmą Faymonville.


Historia 20052005 r.

Pierwszy certyfikat BVQi Systemu Zarządzania wg normy ISO 9001:2000.


Historia 20001998-2005 r.

Okres zakupów nowego sprzętu i ugruntowanie pozycji na rynku usług transportu ponadgabarytowego.


Historia 19981998 r.

Zakup nieruchomości po byłej kopalni "Michał" w Siemianowicach Śląskich i poddanie jej rewitalizacji.


Historia 19961996 r.

Zakup spółki ZTE Katowice i przyłączenie jej do spółki Gola. Od tego momentu firma zmienia nazwę z Gola na ZTE Katowice Sp. z o.o.


Historia 19901990 r.

Początek działalności na rynku przewozów ponadgabarytowych pod spółką GOLA Sp. z o.o.

Zapytaj o ofertę