Transport ponadgabarytowy – ZTE
Twoje potrzeby, nasza pasja

ESTA MEETING CRACOW 2017

31 października 2017

Blisko 250 osób z 25 krajów spotkało się 19 października 2017 roku w Krakowie, gdzie odbyło się jesienne spotkanie Europejskiego Stowarzyszenia Transportu Ciężkiego i Żurawi Samojezdnych. Spotkanie zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracodawców Transportu Nienormatywnego było największą w historii imprezą tej branży. 

W krakowskim hotelu Sheraton Grand nad Wisłą odbyły się spotkania sekcji transportowej oraz dźwigowej ESTA. Specjalnie zaproszeni goście z całej Europy zaskoczyli doskonałą frekwencją. W spotkaniu sekcji transportowej udział wzięło blisko 150 osób, podczas gdy 70-osobowa sala spotkania dźwigowego została zapełniona przez uczestników w 100 procentach. Międzynarodowe spotkanie przedstawicieli firm transportowych i dźwigowych z całej Europy miało na celu dyskusję na obecnymi rozwiązaniami oraz wyznaczenie nowych celów organizacji. Przy okazji przedstawione zostały dotychczasowe sukcesy ESTA oraz była to doskonała szansa na międzynarodową integrację przedstawicieli branży z różnych krajów. Podczas merytorycznej części spotkania omówiono m.in. sytuację w różnych krajach unijnych w kwestii pozyskiwania pozwoleń na transport ponadnormatywny.  

Wieczorem spotkanie przeniosło się do Kopalni Soli w Wieliczce. Uczestnicy mieli okazję na krótkie zwiedzanie kopalni, aby następnie udać się 125 metrów pod ziemię do komory Warszawa - jednego z najpiękniejszych miejsc do organizacji wyjątkowych uroczystości w Polsce, na uroczystą kolację. Podczas wieczoru poza oficjalnymi przemówieniami m.in. prezydenta ESTA - Davida Collet oraz prezesa OSPTN - Łukasza Chwalczuk, organizatorzy zapewnili 250 uczestnikom dodatkowe atrakcje, w tym występy artystyczne oraz zespół muzyczny na żywo. W trakcie kolacji nie zabrakło filmów promocyjnych o Polsce i Krakowie.

Kolejnego dnia część uczestników wzięła udział w zebraniu zarządu ESTA. Wszyscy uczestnicy mieli również możliwość skorzystania ze zorganizowanych przez OSPTN form zwiedzania centrum Krakowa wraz z dzielnicą Kazimierz, oraz Muzeum Auchwitz-Birkenau.

Poniżej fotorelacja z konferencji. 

już 34 lat

Historia

Historia 20142015 r.

Spółka ZTE w chwili obecnej posiada 62 ciągniki i 67 naczep do przewozu nietypowych ładunków.


Historia 20092009 r.

Nawiązanie bliższej współpracy z wiodącym producentem specjalistycznych naczep firmą Faymonville.


Historia 20052005 r.

Pierwszy certyfikat BVQi Systemu Zarządzania wg normy ISO 9001:2000.


Historia 20001998-2005 r.

Okres zakupów nowego sprzętu i ugruntowanie pozycji na rynku usług transportu ponadgabarytowego.


Historia 19981998 r.

Zakup nieruchomości po byłej kopalni "Michał" w Siemianowicach Śląskich i poddanie jej rewitalizacji.


Historia 19961996 r.

Zakup spółki ZTE Katowice i przyłączenie jej do spółki Gola. Od tego momentu firma zmienia nazwę z Gola na ZTE Katowice Sp. z o.o.


Historia 19901990 r.

Początek działalności na rynku przewozów ponadgabarytowych pod spółką GOLA Sp. z o.o.

Zapytaj o ofertę