Transport ponadgabarytowy – ZTE
Twoje potrzeby, nasza pasja

Video z transportu silosów 5,40 wysokości.

30 stycznia 2017

ZTE zaprasza do obejrzenia reportażu filmowego z realizacji projektu logistycznego transportu silosów. Transport miał miejsce w dniach 24 października 2016 – 28 października 2016 roku. Ładunek stanowiły silosy na miał węglowy do modernizowanej, pierwszej co do wielkości mocy, elektrowni węglowej w Polsce - Elektrowni Kozienice. Ładunki przewożone były na niskopodwoziowych naczepach typu Kesselbrucke. 

Pojazdy ze zwykłymi ładunkami jechałyby trasą o długości 269 km, lecz wysokość transportu ZTE uniemożliwiała przejazd taką trasą oraz głównymi drogami. Sporym wyzwaniem było znalezienie takiej drogi przejazdu, która omijałaby wszystkie mosty i inne przeszkody na wysokościach. Po wielu dniach zaplanowano trasę o łącznej długości 349 km. Transporty głównie poruszały się wąskimi lokalnymi drogami, przejeżdżając również przez małe wsie i miasteczka. Trudność stanowiły również nisko zawieszone gałęzie drzew, kable telefoniczne, energetyczne oraz trakcje tramwajowe i kolejowe.

Po znalezieniu odpowiedniej drogi okazało się, że sporym wyzwaniem będzie przejazd przez duży węzeł kolejowy w miejscowości Włoszczowa. Znajduje się tam linia kolejowa, która jest główną magistralą kolejową w Polsce. Przy współpracy ze służbami energetycznymi kolei zaplanowano na konkretny dzień i godzinę przejazd zestawów przez ten węzeł kolejowy. Na czas przejazdu służby energetyczne musiały wstrzymać ruch kolejowy, wyłączyć całą trakcję i podnieść ją na odpowiednią wysokość umożliwiającą bezpieczny przejazd pojazdów ZTE z ładunkami. Na całej trasie przejazdu zdemontowano m.in. sygnalizator świetlny, ponad 50 znaków drogowych oraz podnoszono setki nisko zawieszonych kabli. Transporty bezpiecznie i na czas dotarły do elektrowni Kozienice.

Fotorelację z transportu można zobaczyć tutaj, a materiał informacyjny z programu Teleexpress TVP1 tutaj.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług obejmujących transport ponadgabarytowy.

już 33 lat

Historia

Historia 20142015 r.

Spółka ZTE w chwili obecnej posiada 62 ciągniki i 67 naczep do przewozu nietypowych ładunków.


Historia 20092009 r.

Nawiązanie bliższej współpracy z wiodącym producentem specjalistycznych naczep firmą Faymonville.


Historia 20052005 r.

Pierwszy certyfikat BVQi Systemu Zarządzania wg normy ISO 9001:2000.


Historia 20001998-2005 r.

Okres zakupów nowego sprzętu i ugruntowanie pozycji na rynku usług transportu ponadgabarytowego.


Historia 19981998 r.

Zakup nieruchomości po byłej kopalni "Michał" w Siemianowicach Śląskich i poddanie jej rewitalizacji.


Historia 19961996 r.

Zakup spółki ZTE Katowice i przyłączenie jej do spółki Gola. Od tego momentu firma zmienia nazwę z Gola na ZTE Katowice Sp. z o.o.


Historia 19901990 r.

Początek działalności na rynku przewozów ponadgabarytowych pod spółką GOLA Sp. z o.o.

Zapytaj o ofertę