Transport ponadgabarytowy – ZTE
Twoje potrzeby, nasza pasja

Transport wielkogabarytowy elektrowni wiatrowych

Dzisiaj jesteśmy już w pełni świadomi, że energia elektryczna pozyskiwana za pomocą alternatywnych źródeł jest naszą przyszłością. Zdecydowanie się na własną taką elektrownie to krok ku ekologii, a także inwestycja, która zaczyna pochłaniać na świecie coraz więcej zainteresowanych osób. Pozyskiwanie energii elektrycznej za pomocą wiatraków to coraz popularniejszy sposób, który można zauważyć na terenie całej Europy w tak także Polski.

Transport wielkogabarytowy poszczególnych części elektrowni wiatrowych to ogromne wyzwanie logistyczne. Do organizacji transportu tak dużego wymiarowo i masowo ładunku potrzebna jest kompleksowa organizacja całego projektu. Przewożenie poszczególnych elementów wiatraka na miejsce inwestycji to kolosalne przedsięwzięcie, w ramach którego warto współpracować z naszą firmą ZTE.

Transport ponadgabarytowy - ZTE - elektrownia wiatrowa

Przetransportowanie elektrowni wiatrowej to wyzwanie logistyczne. Przede wszystkim transport części jest skomplikowany ze względu na swoje ogromne rozmiary. Kolejne części siłowni, takie jak: wieża, płyta wirnika, transformator czy gondola, w momencie gdy są przeznaczone do siłowni o dużej mocy >2MW, ważą nawet po kilkadziesiąt i więcej, a także mierzyć ponad 70 m długości.

Najpopularniejszą drogą transportu elektrowni wiatrowych jest droga lądowa. Niestety, jego podstawową wadą, która znacznie komplikuje cały proces logistyczny jest fakt, że każdą poszczególną część na miejsce inwestycji należy dowieść osobno. Firma ZTE zajmując się kompleksową organizacją transportu wiatraków, zajmuje się również wyborem odpowiednich pojazdów do danego przedsięwzięcia oraz doborem odpowiedniej drogi. Wybór drogi to kwestia poprowadzenia trasy w taki sposób, aby sprawdzić dopuszczalną wysokość wiaduktów na konkretnym dystansie, minimalny promień skrętu taboru, nachylenie jezdni oraz jej mechaniczną wytrzymałość.

Profesjonalny transport ponadnormatywny w ZTE Katowice

Nasza firma zajmuje się kompleksowymi usługami z zakresu transportu gabarytowego wiatraków dla elektrowni wiatrowych. Nasi specjaliści zajmują się całościową organizacją takiego projektu. Oferujemy logistyczne zaplanowanie załadunku, dobranie odpowiedniego pojazdu, wyznaczenie najbardziej satysfakcjonującej i bezproblemowej trasy. Nasze usługi obejmują również organizację wszelkich spraw formalnościowych i zezwoleń. Tworząc taką inwestycję należy świadomie wybrać firmę, która zajmie się całą skomplikowaną rzeczywistością logistyczną.

już 34 lat

Historia

Historia 20142015 r.

Spółka ZTE w chwili obecnej posiada 62 ciągniki i 67 naczep do przewozu nietypowych ładunków.


Historia 20092009 r.

Nawiązanie bliższej współpracy z wiodącym producentem specjalistycznych naczep firmą Faymonville.


Historia 20052005 r.

Pierwszy certyfikat BVQi Systemu Zarządzania wg normy ISO 9001:2000.


Historia 20001998-2005 r.

Okres zakupów nowego sprzętu i ugruntowanie pozycji na rynku usług transportu ponadgabarytowego.


Historia 19981998 r.

Zakup nieruchomości po byłej kopalni "Michał" w Siemianowicach Śląskich i poddanie jej rewitalizacji.


Historia 19961996 r.

Zakup spółki ZTE Katowice i przyłączenie jej do spółki Gola. Od tego momentu firma zmienia nazwę z Gola na ZTE Katowice Sp. z o.o.


Historia 19901990 r.

Początek działalności na rynku przewozów ponadgabarytowych pod spółką GOLA Sp. z o.o.

Zapytaj o ofertę